Sedlo Prievady (z Rimavského Brezova)

Sedlo Prievady sa nachádza v južnom predhorí Slovenského rudohoria. Stúpanie sa začína v obci Rimavské Brezovo.

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,22206,98% - 398m 49832,083
6% - 360m
7% - 355m
3% - 322m
5% - 320m
4% - 314m

"Rimavské Brezovo sa nachádza v Rimavskej kotline, na brehoch rieky Rimava. V Rimavskom Brezove v strede obce odbočíte z hlavnej cesty smer Kyjatice. Samotné stúpanie začína hneď za železničným priecestím."

 

"Jedná sa o štátnu asfaltovú cestu s minimálnou premávkou. Asfalt je dobrý, len v strede v najmiernejšom úseku je trochu rozbitý. Stúpanie začína zostra, najprudšie úseky sú hneď v jeho prvom kilometri."

 

"V strede stúpania je miernejší úsek a ku konci sa zase sklon zvýši. Maximálny sklon stúpania je okolo 12%. Väčšina stúpania je v lese, občas sa pomedzi stromy ukáže Rimavská kotlina. Na vrchole stúpania je zastávka autobusu a rázcestie turistických značiek. Samotné stúpanie je v trase zelenej cykloznačky. Pokračovaním po značke dôjdeme do obce Kyjatice a ďalej môžeme pokračovať po sieti značených cyklotrás. Toto stúpanie je paralelné s veľmi podobným , ale trošku miernejším stúpaním z Rimavskej Bane do Kraskova."

Info od Ivana Vigodu.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/10013071

 

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.