Rázcestie Poľana (od Myjavy)

Rázcestie Poľana sa nachádza v Myjavskej pahorkatine, na hlavnej ceste medzi Myjavou a obcou Vrbovce.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
1,61328,2%9% - 446m53228,993
8% - 209m
10% - 181m
7% - 145m
6% - 123m

Stúpanie na rázcestie Poľana sa začína prakticky už v Myjave, hneď po odbočení na cestu 2. triedy, v smere na Vrbovce. Úvodný 300m úsek je na úrovni 6-7%, no ako opustíte mesto, cesta sa vyrovná a v štýle veľmi slabo naklonenej roviny (s krátkym klesaním) povedie 2 kilometre až po najbližšiu obec, Brestovec - Kopánky. Až tu sa "oficiálne" začína náš kopec a zábava. Tesne pred dedinou sa sklon cesty vyhupne na 8-9% úroveň a drží si ju pomerne dlho, s maximami okolo 12%.

Náročnosť stúpania zvyšuje aj to, že vedie v podstate priamočiaro hore a je otvorené. Po opustení obce sa budete štverať nahor ešte pár desiatok metrov. Kopec sa láme niekoľko metrov za odbočkou na rozhľadňu Poľana. Ak by ste sa na ňu chceli ísť pozrieť, so žiletkou sa až úplne k nej nedostanete, resp. posledných 300 metrov treba ísť peši. Táto cesta sa v roku 2021 dočkala nového povrchu, ide sa tadiaľto už oveľa lepšie než kedysi, po starom rozbitom asfalte. Stúpanie z tejto strany je síce kratšie, no prudšie ako z opačnej strany, od Šancov.

Autor: Lukáš Harant

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Strava segment: https://www.strava.com/segments/14539022

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.