Paršivá (z Bijacoviec)

Stúpanie na Paršivú sa nachádza v Levočských vrchoch. Z tejto strany sa začína v obci Bijacovce a vedie smerom do Nižného Slavkova.

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
5,33246,1%7% - 1894m84437,342
6% - 1362m
5% - 839m
8% - 402m
4% - 366m
3% - 201m

Zo strany Bijacoviec je toto stúpanie rapídne horšie ako z opačnej, zo Slavkova, najmä kvôli povrchu. Pokiaľ postupujete smerom od Spišského Podhradia, stačí ísť v obci stále po hlavnej smerom na Ordzoviany. Na križovatke za obcou však treba pokračovať rovno (resp. doprava). Po niekoľkých zákrutách cesta vchádza do lesa. Ak sa na cyklotúru vydáte dostatočne skoro ráno, vychutnáte si ničím nerušenú atmosféru lesa, ja som napríklad na prvej serpentíne stretol srnku. Po ďalších dvoch serpentínach miniete odbočku na Podproč a za ňou nabieha nový asfalt. Nedajte sa však pomýliť, ide len o pár metrov, potom nastupuje opäť pôvodný povrch. Po pár stovkách metrov sa stúpanie láme a na Paršivú pokračuje zvlneným profilom. Smerom na Nižný Slavkov je kvalita asfaltu o poznanie lepšia.

Autor: Lukáš Harant

Strava segment: https://www.strava.com/segments/7901314

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.