Kačín (z Lamača)

Kačín sa nachádza v Malých Karpatoch. Toto stúpanie z Lamača sa začína v miestnej časti Plánky, na ulici "Na barine."

 

vzdialenosť (km)prevýšenie (m)priemerné stúpanie (%)prevažujúci sklonvýška (m.n.m.)indexkategória
3,81794,712% - 326m 38921,653
2% - 259m
3% - 244m
1% - 230m
7% - 185m
8% - 183m

Každé stúpanie na Kačín je odlišné. Zo Železnej studienky je dlhé a mierne. Z 2. kameňolomu zase krátke a prudké. No a ak sa sem vyberiete z Lamača, dostanete kombináciu oboch. Úvod je strmý, stred rovinatý a záver pre zmenu opäť strmý.

 

 

110-kacin-z-lamaca

 

Cesta začne stúpať prudko nahor hneď ako prejdete za tabuľu označujúcu miestnu lokalitu Plánky. Podľa nej je to už de facto časť Záhorskej Bystrice, ale to by jedného len pomýlilo. Podľa mapy je to stále Lamač. Spočiatku ťaháte pomedzi chatky, po chvíli ale vojdete do lesa. Tento prvý kilometer je pomerne náročný. Má priemer cez 10%, na štyroch miestach cesta dosahuje sklon 18-20%. 

 

.

 

Po tomto šialenom kilometri ako keby uťal - cesta občas klesá, chvíľu je to rovinka a občas stúpne na prijateľnejších 6-7%. Stále les, povrch obstojný. Keď budete mať za sebou 3 kilometre, napojíte sa na hlavnú cestu zo Železnej studienky na Kačín. Tu to už väčšina našincov pozná. Ak náhodou nie, pripravte sa na posledných 400 metrov - je to opäť výdatné, priemer 10%, s maximom na 18%.

 

dav

 

Ak potrebujete občerstviť, kúsok pod vrcholom je bufet a vybudované miesto na odpočinok.

 

 

 

Strava segment: https://www.strava.com/segments/9458836

 

Diskusia:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.