Portál Cyklokopce zhromažďuje informácie o kopcoch a trasách vhodných pre cestnú cyklistiku. Predovšetkým na Slovensku, ale aj v zahraničí. Cieľom je poskytnúť celej komunite užitočné tipy o tom, kde sa dá dobre jazdiť. Okrem motivácie a inšpirácie k spoznávaniu nových miest vám stránka pomôže aj pri plánovaní výjazdov.

Prečo kopce? Aj keď je ich zdolávanie náročné, zvyčajne sa cyklistom štedro odmenia. Dobrým pocitom, po zvládnutí výzvy. Krásnou krajinou - kopce sa zvyčajne nachádzajú v horách 🙂 A pre veľa iných dôvodov, ktoré nás pravidelne „nútia“ sadnúť na bike a vyraziť im v ústrety.

 

O mne: Volám sa Dano a milujem hory. Vždy ma priťahovali. Od mala ako turistu. Neskôr už väčšinou na bicykli. V cyklistických začiatkoch som si aj na kopci za mestom pripadal ako na horskej etape Tour de France. Postupne som prišiel na chuť pravidelnému tréningu a posúvaniu vlastných limitov. Začal som vyhľadávať väčšie výzvy v širšom okolí, neskôr na celom Slovensku a dnes si rozširujem obzory o európskych velikánov. Cyklistiku milujem najmä pre ten čistý, jednoduchý pocit radosti z jazdy na bicykli. Je to jedinečná perspektíva, ako človek dokáže vnímať krajinu okolo seba. No rád sedím aj nad mapami či údajmi o trasách a kopcoch. Pár rokov som si nahadzoval tieto dáta len do tabuliek v počítači. V marci 2016 som ich zavesil na internet, a tak vznikol tento portál.

 

 

Som rád, že stránka Cyklokopce sa stretla s pozitívnou odozvou. Ľudí s podobnou vášňou je evidentne dosť. Užívame si jazdu na biku, vychutnávame bezprostrednú blízkosť prírody, spoznávame nové oblasti či celé krajiny a občas sa radi prekonávame. Mimoriadne vďačný som za to, že sa zapájate do tvorby tohto portálu. Len vďaka silnej komunite tu neustále pribúdajú nové informácie o trasách a kopcoch. A práve preto môže tento web plniť svoju hlavnú úlohu – motivovať ľudí k jazdeniu, podporovať cyklistiku a zdravý životný štýl. Čo je podľa mňa super vec. Aktuálne na webe nájdete:

 

              Prehľad kopcov na Slovensku alebo v zahraničí.                                                        Tipy na zaujímavé trasy.

 

     Rebríček stúpaní pre ich jednoduchý prehľad a porovnanie.                 EXTRA zaujímavosti, tréningy, STRAVA komunita...

 

kontakt: info@cyklokopce.sk alebo cez FB