Portál Cyklokopce zhromažďuje informácie o kopcoch a trasách vhodných pre cestnú cyklistiku. Predovšetkým na Slovensku, ale aj v zahraničí. Cieľom je poskytnúť celej komunite užitočné tipy o tom, kde sa dá dobre jazdiť. Okrem motivácie a inšpirácie k spoznávaniu nových miest vám stránka pomôže aj pri plánovaní výjazdov.

Prečo kopce? Aj keď je ich zdolávanie náročné, zvyčajne sa cyklistom štedro odmenia. Dobrým pocitom, po zvládnutí výzvy. Krásnym prostredím. A veľa ďalších dôvodov, pre ktoré pravidelne sadáme na bicykle a ťaháme im v ústrety.

Niečo o mne: volám sa Dano a milujem hory. Vždy ma priťahovali. Od mala ako turistu. Neskôr už väčšinou na bicykli. V cyklistických začiatkoch som si aj na kopci za mestom pripadal ako na horskej etape Tour de France. Postupne som prišiel na chuť pravidelnému tréningu a posúvaniu vlastných limitov. Začal som vyhľadávať väčšie výzvy v širšom okolí, neskôr na celom Slovensku a dnes si rozširujem obzory o európskych velikánov. Cyklistiku milujem najmä pre ten čistý, jednoduchý zážitok z jazdy na bicykli. Je to jedinečná perspektíva, ako človek dokáže vnímať krajinu okolo seba. No rád sedím aj nad mapami či údajmi o trasách a kopcoch. Pár rokov som si nahadzoval tieto dáta len do tabuliek v počítači. Od marca 2016 ich však pridávam sem, na tento portál. Spolu s vašimi tipmi tak postupne vzniká jedna veľká databáza kopcov, plná zaujímavých a užitočných informácií. 

Som rád, že Cyklokopce sa stretli s pozitívnou odozvou. Ľudí s podobnou vášňou je evidentne dosť. Užívame si jazdu, vychutnávame okolitú prírodu, spoznávame nové oblasti a občas sa aj radi prekonávame. Mimoriadne vďačný som za to, že sa aktívne zapájate do tvorby tohto portálu. Len vďaka silnej komunite tu neustále pribúdajú nové informácie o trasách a kopcoch. A práve preto môže tento web plniť svoju hlavnú úlohu – motivovať ľudí k jazdeniu, podporovať cyklistiku a zdravý životný štýl. Aktuálne na webe nájdete:

                Prehľad kopcov na Slovensku alebo v zahraničí.                                                        Tipy na zaujímavé trasy.

     Rebríček stúpaní pre ich jednoduchý prehľad a porovnanie.                 EXTRA súťaž Na vrchol, zaujímavosti, tréningy...

                                                                                     kontakt: info@cyklokopce.sk alebo cez FB