Cyklistika nie je (alebo by aspoň podľa mňa nemala byť) o číslach, o bezhlavom naháňaní kilometrov. Ale keď už dnes aplikácie ponúkajú rôzne zaujímavé štatistiky, prečo si ich nepozrieť 😛 107 ľudí v našej skupine na STRAVE strávilo v roku 2016 na bikoch 24 036 hodín. Najazdili sme 584 579 kilometrov, prekonali viac ako 5 a pol milióna výškových metrov. A na každých najazdených 100 kilometrov sme v priemere nastúpali 1 010 metrov. Presne tak, cyklistika nás baví a kopce zvlášť! 

Gratululácie idú všetkým borcom, ktorí dosiahli astronomicky vysoké čísla. Čerešničky na torte: najviac času na biku strávila vlani Ivana Prokopová, 641 hodín. "Víťazom" v počte najazdených kilometrov a nastúpaných metrov sa stal Ján Školník z okolia Žiliny - zdolal 16 367km a 170 846m . No a asi najväčším milovníkom cesty stúpajúcej nahor je Martin Králik z rovnakého regiónu. Na každých prejdených 100 kilometrov v minulom roku nastúpal 2 098 metrov. Wow, rešpekt pre všetkých, ktorí podali vlani takéto úctyhodné výkony.  

Nechcem urobiť z našej skupiny na STRAVE pretek o čo najvyššie čísla. Ale ak tieto štatistiky niekoho potešia alebo pomôžu v motivácii, nech sa páči... a dúfam, že rok 2017 bude pre nás všetkých aspoň rovnako dobrý ako ten minulý, že nás budú obchádzať pády, zranenia i defekty, a že si na bicykloch užijeme KOPEC príjemných chvíľ. 

menočas na biku (h)najazdené kilometrenastúpané výškové metreØ výškové metre na každých 100km
Ján Školník579163671708461044
Marek Kulich597162661699961045
Milan Valek41891391471851611
Rado van Zobka460106751436331346
Martin Šicha28776131369881799
Ivana Prokopova64115421134541872
Martin Lindák35794091253731332
Pavol Hedvigy349100061195351195
Tomas orvaq Vavro35287701150541312
Peter Matuscin26564411053591636
Igor V31452021022211965
Martin Cieker46613206100528761
Martin Samuelcik3559081995421096
Petr Harnoš4051201297322810
Radoslav Rehora4351251594457755
Ivan Rehak4041014891288900
Peter Belak4771100791221829
Michal Alušic2546153898461460
Radek Brázda2925963860631443
Andrej Slabý3048447846301002
Ivo Kovačka3217766845371089
Peter Zajic306930582862891
Rasti Breza2406537822561258
Peter Hudec399878481929933
Juraj Ozimy348902080750895
Ladislav Čech2504877796511633
Marek Molnár319795778808990
Matus G326817877169944
Jozef Čan289770071078923
Bunte - SVK4571118070912634
przno2916779699341032
Mizo2736327695861100
Peter Veselý2275525629711140
Boris Jovevski269745462900844
Eduard Ivančík320813461904761
Slavomil Nosko253639960826951
Palo Farkas2225772605231049
Tade Dobrucký2315338604211132
Matej Matho2093127603291929
Ivan Pio Wlachovsky5221127360294535
Joe Beltmaker385940659415632
Tomas Fazy Fabula229669658180869
Daniel Horňák1853402568911672
Tomáš Hládek2324174566131356
Dusan Panik1865228543391039
Michal Francisty1263011539961793
Matus Somr1383559520731463
Michal Litavský254643851509800
Jan M.1924863509871048
Lukáš Maco1393285507911546
Jašterička Jana1833550507631430
Džohni Volker210542450047923
Ondrej Danko433964349717516
Peter Forro1623911495121266
Martin Šindelář210564648386857
Marian Vitek4241104148147436
Viliam Novicky263620847914772
Zvarian Marka2014017459731144
Riki Vadkerty1673420427021249
Vladimír Kloz307791441754528
Juraj Romanak272680140851601
Martin Sulovsky155418939611946
Roman Besedic1913819390141022
Juraj Čeman179446336355815
Peter Markus1432362358581518
Tomáš Majoros1373322345901041
Martin Králik1011648345722098
Juraj Slamka1322976345191160
Petra Mücková1202997334811117
Robert Huttner230420732691777
Marek Srnka152420331583751
Róbert Culka1332556303651188
Jana Orviska131333828294848
Juraj Jando992414277121148
Patrik Saly146383926861700
Jozef Graus1392396268521121
Adam Popovec235618026747433
Mlady Vajda148379126687704
Peter Minarik1131940261471348
Daniel Benc187370225922700
Matt M902171259141194
Vladimir Mlynek125398625587642
Peter Lhukas152371024085649
Martin Rezak902188222121015
Tomas Lukes105228221666949
Filip Pekarík147400021561539
Rastislav Kriška701073202891891
Martin Szabó209533619869372
Ella Root166342719514569
Vladislav Khandl163420017356413
Samuel Boskovič133315216710530
Michal Dobrovodský871465161681104
Dalibor Grebeci103241613034539
Martin Huttner146320412746398
Matko Gašpar73152811886778
Adam Záthurecký47122011170916
Peter Mišovic66113411041974
Martin Machuč7719268198426
Martin Kanis2858271841234
Peter Vaško245745597975
Miro Zachar317225110708
Jozef Jakubco2031942121320
Juraj Pavlovic112292054897
Karl von Bahnhof142981326445
M Sliviak7185538291

Diskusia: